Αθλητική γιορτή για τη λήξη του σχολικού έτους

Εγινε την τετάρτη 15 Μαίου 2013 Αθλητική γιορτή για τη λήξη του σχολικού έτους.Η αγώνες που έγιναν ήταν οι εξής:

1)Αγώνας ποδοσφαίρου 5*5 κοριτσιών της Β και Γ τάξης του Γυμνασίου . Ο αγώνας έλιξε με 2-0 υπέρ της ομάδος της Β Γυμνασίου.

2)Αγώνας ποδοσφαίρου Αγοριών (τελικός του ενδοσχολικού πρωταθλήματος ) μεταξύ των τμημάτων Γ1 και Γ2, με νικήτρια την ομάδα του Γ1 με 6-4. και τέλος

3) Αγώνας Μπάσκετ μεταξύ μικτής ομάδας Καθηγητών και Β τάξης με μικτή ομάδα μαθητών της Γ τάξης. Νικήτρια ήταν (όπως ήταν λογικό !!!) η ομάδα καθηγητών και Β ταξης με τελικό σκορ 35-20 . Ο αγώνας ήταν διάρκειας 2*12 λεπτων (γιατί όπως ήταν επίσης λογικό οι καθηγητές δεν άντεχαν άλλο!!!!) Καλύτερος παίχτης του αγώνα και πρώτος σκόρερ με 16 πόντους ο Θωμάς Μπζιώτης!!!!.